В Чернівцях відбувся Чемпіонат Світу з мотокросу серед екіпажів

5-7 травня в Чернівцях відбулась найвизначніша спортивна подія 2017 року – 2 етап Чемпіонату Світу на мотоциклах з колясками. Змагання проходили на трасі Міжнародного спортивного центру «Суперкрос» — найкращій спеціалізованій українській трасі для проведення змагань з технічних видів спорту, яка єдиною на Україні має відповідні ліцензії міжнародних федерацій мотоспорту.

 

Загалом 46 екіпажів подали заявку на участь в українському етапі Чемпіонату Світу. Натомість у самих змаганнях боролись 23 мотоцикли з колясками. Спостерігати за цією безкомпромісною боротьбою кращих екіпажів світу прийшло близько 12 тисяч вболівальників. День змагань відзначився особливо святковою атмосферою, адже 25 років назад в Чернівцях було проведено перші світові змагання з мотокросу. А Чемпіонат Світу з мотокросу 2017 пройшов під егідою 25-річчя  проведення першого Чемпіонату Світу з мотокросу в Україні.

Український етап Чемпіонату Світу тривав 2 дні – суботу та неділю 6-7 травня. В суботу, 6 травня відбувався кваліфікаційний заїзд, де  мотокросмени боролися за місце на старті майбутньої гонки. Так, найшвидшим був епіпаж із Франції, які розпочали основні перегони із першої позиції. Друге та третє місця вибороли голландці.

У неділю, 7 травня об 11 годині за участі Міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова, голови обласної державної адміністрації Олександра Фищука, мера Чернівців Олексія Каспрука, головних спонсорів – страхової компанії «Євроінс Україна», «Епіцентру» і ПАТ «Гравітон» та організаторів змагань відбулось офіційне відкриття українського етапу Чемпіонату Світу з мотокросу. Одразу після чого розпочались 2 основних заїзди змагань. Це була напружена боротьба, боротьба на кожному сантиметрі гоночної траси. Масу адреналіну та яскраве, вражаюче видовище отримали тисячі вболівальників.

Варто зазначити, що мільйони вболівальників, які не потрапили на самі змагання, мали змогу спостерігати life-трансляції по UA-Першому, X-спорт, Першому Автомобільному та ТРК Чернівці. Також Чеська телекомпанія «ATOMulticom» передавала online-трансляції з місця змагань іноземним ЗМІ.

Було дійсно круто! Усі екіпажі професіонально та старанно намагались максимально швидко подолати кожне коло із 17 віражів та 14 трамплінів довжиною більше 30 метрів по повітрю. Сміливці-гонщики на межі людських можливостей долали перешкоди, а тисячі фанатів-уболівальників благали про перемогу саме своїх улюбленців-мотогонщиків.

І ось найочікуваніша мить! Гонка закінчилась і уже відомий екіпаж, який здобув перемогу в українському етапі Чемпіонату Світу з мотокросу. Ним став екіпаж № 111, спортсмени з Нідерландів  - Daniel WILLEMSEN, 10кратний чемпіон Світу, який після багатох років повернувся на місце переможця та Robbie BAX. 2 місце посів збірний екіпаж № 9 з Франції та Латвії - Valentin GIRAUD та Elvijs MUCINIEKS . Ну і 3 місце виборов також збірний екіпаж № 82 з Нідерландів та Франції - Etienne BAX та Nicolas MUSSET.

Вітаємо переможців та їх вболівальників. Та сподіваємось, що це не останні світові змагання, які мали честь приймати Чернівці!